Over Marieke van de Beek
Fractievoorzitter
Statenlid sinds 29 maart 2023
Fractievoorzitter
Statenlid sinds 29 maart 2023
Op woensdag 25 februari bezochten we als fractie de Dekker Groep in IJzendoorn. Een bedrijf dat zich primair richt op de winning van zand en grind – noodzakelijke grondstoffen voor de bouw. Waar we van ‘vroeger’ het beeld hebben dat een gesloten zandwinningslocatie achterblijft als een kale, gevaarlijk diepe waterplas, doet Dekker dat anders.
Stikstof – in de politiek het gesprek van de dag, in de samenleving van invloed op veel gebieden. Ook tijdens de ALV van de ChristenUnie Gelderland spraken we met elkaar over stikstof
Op 5 februari spraken we in de Provinciale Staten over een belangrijk en omvangrijk dossier: stikstof.
Op woensdag 22 januari ontving onze fractie een aantal leden van onze Denktank.
In de laatste Statenvergadering van dit seizoen is het voorstel aangenomen om vijf windmolens te realiseren bij Horst & Telgt, gemeente Ermelo. Het is een mooi plan, waar de windmolens in lijn langs de snelweg worden gezet. Lokaal eigenaarschap en het lokaal delen in de baten maken onderdeel uit van het plan. Ook zijn er in overleg met alle betrokkenen strenge normen afgesproken voor slagschaduw en geluid.
In de Kadernotitie klimaat hebben we vastgelegd welke doelen we hebben met ons klimaatbeleid. Ook worden de kaders geschetst voor de klimaatmaatregelen, om deze doelen te bereiken