mw. J.L. Vos-Arwert (Janneke) ChristenUnie Gelderland Email: christenunie@ps.gelderland.nl Bereikbaar:
Fractieassistent
Postbus 9090
6800 GX Arnhem
Privé telefoon: 06 49359478
ma di, do van 9.00-13.00 uur
woe 9.00-17.00 uur
Uit onderzoek van de expertgroep A15 dat op maandag 16 januari jl. werd gepubliceerd is gebleken dat een tunnel ook binnen het geraamde budget past. Dit blijkt uit de tegenbegroting die voortkomt uit onafhankelijk onderzoek van de Expertgroep. Het onderzoek toont aan dat het doortrekken van de A15 met inpassing van een tunnel binnen het door het Rijk vastgestelde budget van 750 miljoen past. Gemeente Lingewaard roept minister Schultz van Haegen op voor een eerlijke aanbesteding waarop alle marktpartijen zich kunnen inschrijven. Een aanbesteding voor een tracé op de betreffende locatie zonder voorgeschreven oplossing.
In het Coalitieakkoord “Uitdagend Gelderland” is opgenomen dat de coalitie vanwege veiligheid en financiële overwegingen de voorkeur geeft aan een brug. Maar indien de meerkosten voor een tunnel minder dan 10% van de totale kosten bedragen, dat dan tot een nadere afweging zal leiden.
De ChristenUnie wil binnen Provinciale Staten een debat met zowel Provinciale Staten als ook met Gedeputeerde Staten. We zijn benieuwd of het onderzoek van de Expertgroep A15 leidt tot nieuwe inzichten over brug/tunnel over het Pannerdens Kanaal aldus ChristenUnie fractievoorzitter Pieter Plug. Daarnaast willen we weten in hoeverre het college van Gedeputeerde Staten en de coalitie dragende fracties zich houden aan de tekst van het coalitieakkoord en dus een nadere afweging willen maken over een tunnel nu blijkt dat een tunnel niet duurder is. Tenslotte willen we ook van het college van Gedeputeerde Staten weten of ze bereid is om met minister Schultz in gesprek te gaan en aan te dringen om in te zetten op een tunnel variant.