Statiegeld

Vergadering Commissies 16 mei a.s.

13.00 uur Commissie LCJ

13.00 uur Commissie ROW

09.30 uur Commissie AFW

09.30 uur Commissie MIE

Twitter Fractievoorzitter Pieter Plug

Twitter ChristenUnie Gelderland

Info Fractieassistent

mw. J.L. Vos-Arwert (Janneke)
Fractieassistent

 

ChristenUnie Gelderland
Postbus 9090
6800  GX Arnhem
Privé telefoon: 06 49359478

Email: christenunie@ps.gelderland.nl

Bereikbaar:
ma di, do van 9.00-13.00 uur 
woe 9.00-17.00 uur


Ambulance
A15
     

Gelderse ChristenUnie trekt 210 miljoen euro extra uit voor tunnelvariant A15

maandag 12 september 2011 09:15 De Gelderse ChristenUnie fractie is bereid 210 miljoen euro extra uit te trekken om doortrekken van de A15 met tunnelvariant mogelijk te maken. Dat laat ChristenUnie fractievoorzitter Pieter Plug vanmorgen weten. Om het doortrekken van de A15 mogelijk te maken moet de provincie Gelderland naast de reeds gereserveerde 100 miljoen een extra bijdrage leveren van 260 miljoen euro. Dat is de deal die minister Schultz van Haegen, Gedeputeerde Staten en de Stadregio net voor de zomervakantie hebben gemaakt. De ChristenUnie wil bovenop de afgesproken provinciale bijdrage een extra bedrag van 210 miljoen euro uit trekken zodat het doortrekken van de A15 in tunnelvariant mogelijk wordt.

A.s. woensdag vergadert de provinciale commissie mobiliteit over de gekozen voorkeursvariant en financieringsafspraken A15 en uiteindelijk zal in de vergadering van Provinciale Staten van 28 september een besluit worden genomen. De ChristenUnie fractie zal een amendement indienen om het doortrekken van de A15 via de tunnelvariant mogelijk te maken. ‘Ik reken daarbij op de steun van die partijen die aangeven zich sterk te willen maken voor mobiliteit, economie en leefbaarheid’, aldus Plug.

De ChristenUnie fractie is altijd terughoudend geweest om provinciaal geld te investeren in het rijkswegennet, maar nu het er niet meer om gaat of de A15 doorgetrokken gaat worden maar hoe, zijn wij ook bereid hiervoor extra geld uit het meerjaren investeringsfonds Gelderland uit te trekken. Het huidige college en de coalitiepartijen hebben aangegeven in deze statenperiode eenmalig 855 miljoen geld te willen investeren in de Gelderse samenleving. De 210 miljoen Euro kan uit deze middelen ingezet worden.

«Terug